Winiec Family Houses

Atrakcje

Bursztyn - statkiem po trawie

Rejsy wycieczkowym statkiem "Bursztyn" po Kanale Ostródzko-Elbląskim i okolicznych jeziorach. Z pokładu statku można podziwiać piekną przyrodę Kanału oraz system pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie. Podczas rejsu pasażerom towarzyszą komentarze kapitana statku, który opowiada o historii i zasadach funkcjonowania budowli kanału.

Basen z podgrzewaną wodą

Basen z podgrzewaną wodą, przeciwprądem i pokrywą na niepogodę jest dostępny w okresie 15.06 - 15.09 bezpłatnie dla gości naszych domków (nr 8,10,13,15). W okresach 20.04 - 14.06 oraz 16.09-20.10 basen jest dodatkowo płatny według cennika www.winiec.pl. Basen jest wyłączony z użytku w terminie 21.10-19.04. Basen posiada również oświetlenie RGB oraz znajduję się przy nim część wypoczynkowa z leżakami i hamakiem.

Żagle, kajaki, łódki i wakeboard

Obiekt dysponuje 3 kajakami, stabilną łódką wiosłową oraz  deską SUP z wiosłem. Na miejscu są kapoki dla dorosłych i dzieci. W Ostródzie wzdłuż promenady jeziora Drwęckiego znajduje się plaża miejska i kilka przystani, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny (kajaki, rowery wodne, jachty, żaglówki Omegi itp..). Wakepark Ostróda to jeden z niewielu dużych wyciągów w naszym kraju, który powstał w 2008 roku. Sercem wakeparku jest czterosłupowy wyciąg o długości toru 800 m oraz szereg ramp i skoczni. 

Balia z jacuzzi i sauna

Przy domku nr 8 i 10 posiadamy opalany drewnemogrodowy zestaw Akka Comfort, składa się z nowoczesnej sauny oraz balii z jacuzzi, które pomieszczą maksymalnie po 6 osób w tym samym czasie. Posiadamy też drugi taki zestw; drewnianą balię z jacuzzi przy domku parterowym z 3 sypialniami oraz balię Kirami przy domku z antresolą oraz wspólną dla tych domków saunę. Aktualne ceny bali i sauny znajdują się w OFERCIE każdego z domków pod opisem konretnego domku. 

Zorganizowane spływy kajakowe

Spływ malowniczą i bardzo czystą rzeką Marózką, trwający ok 2-3 h. Nurt jest wartki, ale nadaje się również dla rodzin z dziećmi. Trasa przebiega w lesie, jest więc idealna na bardzo gorące dni. Na końcu trasy można wykąpać się w bardzo czystym jeziorku. Są też dostępne spływy rzeką Drwęcą, rzeką Szęlążnicą, Kanałem Ostródzko-Elbląskim, rzeką Wel, Łyną, Krutynią oraz Pasłęką - Rezerwatem Bobrów.

Mierzeja Wiślana

Zwana często Bursztynowym Wybrzeżem jest jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych nie tylko na Pomorzu, ale też w całym kraju. Takie miejscowości jak Krynica Morska czy Stegna latem przyciągają turystów spragnionych słońca, kąpieli morskich i bursztynów. Ciekawostką jest, że Krynica i okolice należą do najbardziej nasłonecznionych miejsc w naszym kraju. Z Mazur na Bursztynowe Wybrzeże - ok. 1 h drogi.

Tężnia i Park Uzdrowiskowy

Tężnia solankowa w Miłomłynie nad jeziorem Ilińsk (Jelonek) z malowiniczą leśna ścieżką uzdrowiskową którą można zrobić pętlę lub przejść wzdłuż jeziora. Na trasię są ławki, wiaty, urządzenia do ćwiczeń oraz drewniane elementy do ćwiczenia równowagi. Obiekt jest ogólnodostępnym, czynnym od 1 kwietnia do 31 października w godzina ustalonych przez zarządce. 

Atrakcje rowerowe

Nasze domki położone są w samym sercu wielkiego bukowo-sosnowego lasu, w którym można znaleźć szereg utwardzonych dróg, duktów leśnych i ścieżek nadających się do przejazdu rowerem. W wyposażeniu ośrodka są 4 rowery górskie, 2 rowery turystyczne, rowerki 14,16,20 cali dla dzieci, rowerki biegowe , huljanoga terenowa, foteliki rowerowe oraz przyczepka rowerowa.  Proponujemy kilka krótkich tras w najbliższej okolicy, kilka średniej długości tras ok 20-30 km, trasy terenowe jak i trasy dla długodystansowców.

Dla dzieci

Do dyspozycji dzieci na działce Słoneczna Polana 8 i 10 jest plac zabaw z piaskownicą i zabawkami do piasku, domek z zjeżdżalnią dla maluchów, kuchnia błotna, piaskownia dla maluchów, 2x rzutki, kosz,  tor wodny, stół do zabawy z wodą , trampoliny, bramki do piłki nożnej, łuk z tarczą, siatka do badmintona, baseniki dla dzieci i huśtawki.  W razie niepogody na dzieci czeka natomiast sala zabaw z basenem z kulkami, stołem do majsterkowania, domkiem dla lalek, super kuchnią, piłkarzykami, mini bilardem, kolejką, samochodami, puzzlami, grami, książkami itp. Do dyspozycji dzieci na działce Słoneczna polna 13 i 15 jest tyrolka zjazdowa z wieżą i dźwigiem oraz piaskownica, duży plac zabaw z wspinaczką, piaskownicą i huśtawkami, mini tor na rowerki oraz trampolina. W domkach nr 10 i 13 są też małe kąciki zabaw.
 

Warto zobaczyć - zwiedzanie

Nasza okolica to również ciekawe miejsca do zwiedzenia, takie jak Letnia Stolica Warmi i Mazur - Ostróda, Skansen w Olsztynku, Pole Bitwy pod Grunwaldem, Miasto Olsztyn, Zamek w Malborku, Miasto Frombork, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Muzeum Stutthof, Rezerwat Sosny Taborskiej, Łyński Młyn - źródła rzeki Łyny, Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich oraz Arboretum Leśne w Kudypach.

Wędkowanie

Malownicze jeziora w okolicy Wińca zachecają do wędkowania: Jezioro Bartężek - o rozwiniętej linii brzegowej z wieloma zatokami i półwyspami oraz kilkunastoma wyspami, Jezioro Ilińsk (Jelonek) przedzielone nasypem nieczynnej trasy kolejowej (Ostróda - Morąg), Jezioro Ruda Woda - z wieloma głęboczkami, górkami podwodnymi i kilkoma małymi wysepkami oraz Jezioro Drwęckie - duży zbiornik przez który płynie rzeka Drwęca. Jeziora te słyną ze szczupaków i sandaczy.

Jazda konna

Polecamy stajnię Orkiro - niezwykle przyjazną, rodzinnie prowadzoną stajnię, położoną wśród malowniczych wzgórz, pól i zagajników. Lekcje jazdy konnej na placu oraz w terenie. Na dzieci czekają spacery na uroczych kucach oraz ciekawe zajęcia Pony Games - zabawa i wykonywanie różnych zadań na kucykach, dzięki którym dzieci oswajają się z jazdą na grzbiecie zwierzęcia i ćwiczą koordynację. Bliżej Wińca naukę jazdy konnej prowadzi w Majdanach Małych również Instruktor Anna Woźniak (tel.504089469).

Zimowe atrakcje na Mazurach

Nasze domki w okresie zimy dysponują bezpłatnym dostępem do 7 kompletów nart biegowych (rozmiary buta 32, 33, 40, 42, 2x43 i 44). W bezpośredniej okolicy domków jest szereg utwardzonych dróg leśnych, które idealnie nadają się do wędrówek. Na miejscu są również sanki, jabłuszka, mini nartki dla najmłodszych. Godzinę drogi od nas znajduje się Ośrodek narciarski "Kurza Góra" z najdłuższą trasą zjazdową w północnej Polsce (900 m), trzema zróżnicowanymi trasami narciarskimi (łącznie 2,5 km tras), zimowym parkiem rozrywki dla dzieci oraz szkółką narciarską. 

Grzybobranie

Mimo, że lasy w najbliższej okolicy domków to lasy mieszane bukowo-sosnowe, które nie sprawiają wrażenia zbyt „grzybodajnych”, można się w nich natknąć na kilka różnych gatunków grzybów - majestatyczne kanie, ukryte we mchu kurki oraz dorodne prawdziwki. Na większe "łowy" warto się wybrać do borów sosnowych, rosnących przy drodze nr 530 w kierunku Dobrego Miasta. Szczególnie polecamy tereny w połowie drogi między zjazdem z trasy nr 7, a miejscowością Szeląg - oznaczony na mapie parking leśny.

Lokalny Slowfood

A może świeże, domowe i regionalne produkty od regionalnych wytwórców? Większość z nich należy do elitarnej sieci „Dziedzictwa Kulinarnego Warmia-Mazury-Powiśle”. W naszej okolicy mogą się Państwo zaopatrzyć w domowe przetwory i wyroby, takie jak konfitury, marynaty owocowe i warzywne, świeże jajka, domowe okrasy z gęsi, dzika czy wieprzowe, domowe wypieki i chleb żytnio-orkiszowy, wędliny, kiełbasa z dziczyzny, domowa kaszanka z dzika, półgęski, wędliny dojrzewające sery, miody itp.

Golf na Mazurach

18-dołkowe pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach to pole klasy mistrzowskiej. Projekt pola został wykonany przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych - Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele. Podstawowym założeniem projektanta było wykorzystanie nadzwyczajnej urody warmińskiego krajobrazu bez zbytniej ingerencji w przyrodę. Sand Valley Golf Resort w Pasłęku - to kolejne mistrzowskie pole golfowe w okolicy, które rozciąga się na ponad 80 hektarach malowniczego krajobrazu.

Dzikie plaże i kąpieliska

W okolicy jest dużo kameralnych plażyczek z małymi pomostami Polecamy; 400 m - leśna plażyczka z pomościkiem przy Słonecznej Polanie - dostępna nasza łódka wiosłowa, 1100 m - duże piaczyste kąpielisko z dużym pomostem w wsi Winiec (ławki, wiata, płytkie wejście) , 4 km lub łódką 1000 m - plaża Bartężek z pomostem (polecana), 5 km - kąpielisko miejskie Miłomłyn (duży pomost, wiatki, place zabaw itp, 3 km - plaża Jezioro Ruda Woda, 12 km - plaża w Sarpie, 20 km - duże kąpieliska miejskie z ratownikiem w Ostródzie lub Kajkowie.

Stół do tenisa stołowego

Stól do tenisa stołowego jest dostępny dla gości wszystkich 4 domków Winiec Family Houses w sezonie wakacyjnym przy domku parterowym z 3 sypialniami - Słoneczna Polana nr 15 . Stół Pongori PPT 900.2 Outdoor wraz z pokrowcem jest bardzo prosto rozkładany oraz posiada 4 hamulce zapewniające stabilność i komfort gry. Do dyspozycji jest też zestaw do tenisa stołowego - rakietki i piłki.