Winiec Family Houses

Atrakcje

Bursztyn - statkiem po trawie

Rejsy wycieczkowym statkiem "Bursztyn" po Kanale Ostródzko-Elbląskim i okolicznych jeziorach. Z pokładu statku można podziwiać piekną przyrodę Kanału oraz system pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie. Podczas rejsu pasażerom towarzyszą komentarze kapitana statku, który opowiada o historii i zasadach funkcjonowania budowli hydrotechnicznych.

Żagle, kajaki, łódki itp.

Obiekt dysponuje 2 kajakami, stabilną łódką wiosłową oraz rekreacyjną żaglówką Topper Taz. Na miejscu są kapoki dla dorosłych i dzieci. W Ostródzie wzdłuż promenady jeziora Drwęckiego znajduje się plaża miejska i kilka przystani, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny (kajaki, rowery wodne, jachty, żaglówki Omegi itp..). Omegi można tanio wypożyczyć w Klubie Ligi Obrony Kraju. Wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych znajduje się również blisko Hotelu Willa Port.

Wakepark Ostróda

Wakepark Ostróda to jeden z niewielu dużych wyciągów w naszym kraju, który powstał w 2008 roku czyli zanim wakeboarding zaczął się tak dynamicznie rozwijać. Sercem wakeparku jest czterosłupowy wyciąg o długości toru 800 m. W jednym momencie na wodzie może przebywać od 7 do 9 osób. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu.

Zorganizowane spływy kajakowe

Spływ malowniczą i bardzo czystą rzeką Marózką, trwający ok 2-3 h. Nurt jest wartki, ale nadaje się również dla rodzin z dziećmi. Trasa przebiega w lesie, jest więc idealna na bardzo gorące dni. Na końcu trasy można wykąpać się w bardzo czystym jeziorku. Są też dostępne spływy rzeką Drwęcą, rzeką Szęlążnicą, Kanałem Ostródzko-Elbląskim, rzeką Wel, Łyną, Krutynią oraz Pasłęką - Rezerwatem Bobrów.

Mierzeja Wiślana

Zwana często Bursztynowym Wybrzeżem jest jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych nie tylko na Pomorzu, ale też w całym kraju. Takie miejscowości jak Krynica Morska czy Stegna latem przyciągają turystów spragnionych słońca, kąpieli morskich i bursztynów. Ciekawostką jest, że Krynica i okolice należą do najbardziej nasłonecznionych miejsc w naszym kraju. Z Mazur na Bursztynowe Wybrzeże - ok. 1 h drogi.

Żywe Muzeum i Bistro Ślimaka

Niepowtarzalne atrakcje: wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb oraz słodkie zwierzaki; mini owieczki (najmniejsze na świecie!), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie, papugi, perliczki, małe przepiórki i króliczki. W bistro natomiast - niepowtarzalne smaki.

Atrakcje rowerowe

Nasze domki położone są w samym sercu wielkiego bukowo-sosnowego lasu, w którym można znaleźć szereg utwardzonych dróg, duktów leśnych i ścieżek nadających się do przejazdu rowerem. W wyposażeniu domku są 2 rowery górskie, rowerek 16 cali dla dziecka, rowerek biegowy oraz fotelik rowerowy. Proponujemy kilka krótkich tras w najbliższej okolicy, kilka średniej długości tras ok 20-30 km, trasy terenowe jak i trasy dla długodystansowców.

Dla dzieci

Do dyspozycji dzieci jest plac zabaw z piaskownicą i zabawkami do piasku, tor wodny, trampolina, bramki do piłki nożnej, łuk z tarczą, siatka do badmintona. W razie niepogody na dzieci czeka natomiast sala zabaw z basenem z kulkami, stołem do majsterkowania, domkiem dla lalek, super kuchnią, piłkarzykami, mini bilardem, kolejką, samochodami, puzzlami, grami, książkami itp.

Warto zobaczyć - zwiedzanie

Nasza okolica to również ciekawe miejsca do zwiedzenia, takie jak Letnia Stolica Warmi i Mazur - Ostróda, Skansen w Olsztynku, Pole Bitwy pod Grunwaldem, Miasto Olsztyn, Zamek w Malborku, Miasto Frombork, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Muzeum Stutthof, Rezerwat Sosny Taborskiej, Łyński Młyn - źródła rzeki Łyny, Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich oraz Arboretum Leśne w Kudypach.

Wędkowanie i grzybobranie

Winiec otoczony jest lasami w których można spotkać kilka rodzajów grzybów. Malownicze jeziora w okolicy zachecają do wędkowania: Jezioro Bartężek - o rozwiniętej linii brzegowej z wieloma zatokami i półwyspami oraz kilkunastoma wyspami, Jezioro Ilińsk (Jelonek) przedzielone nasypem nieczynnej trasy kolejowej (Ostróda - Morąg), Jezioro Ruda Woda - z wieloma głęboczkami, górkami podwodnymi i kilkoma małymi wysepkami oraz Jezioro Drwęckie - duży zbiornik przez który płynie rzeka Drwęca.

Jazda konna

Polecamy stajnię Orkiro - niezwykle przyjazną, rodzinnie prowadzoną stajnię, położoną wśród malowniczych wzgórz, pól i zagajników. Lekcje jazdy konnej na placu oraz w terenie. Na dzieci czekają spacery na uroczych kucach oraz ciekawe zajęcia Pony Games - zabawa i wykonywanie różnych zadań na kucykach, dzięki którym dzieci oswajają się z jazdą na grzbiecie zwierzęcia i ćwiczą koordynację. Bliżej Wińca naukę jazdy konnej prowadzi w Majdanach Małych również Instruktor Anna Woźniak (tel.504089469).

Zimowe atrakcje na Mazurach

Nasze domki w okresie zimy dysponują bezpłatnym dostępem do 3 kompletów nart biegowych (rozmiary buta 32, 40 i 43). W bezpośredniej okolicy domków jest szereg utwardzonych dróg leśnych, które idealnie nadają się do wędrówek. Na miejscu są również sanki, jabłuszka, mini nartki dla najmłodszych. Godzinę drogi od nas znajduje się Ośrodek narciarski "Kurza Góra" z najdłuższą trasą zjazdową w północnej Polsce (900 m), trzema zróżnicowanymi trasami narciarskimi (łącznie 2,5 km tras), zimowym parkiem rozrywki dla dzieci oraz szkółką narciarską. Inne stoki w okolicy: Kartasiówka, stok w Lubstynku, stok w Wygodzie.